Termály Maďarsko

Hévíz – termální jezero

Hévíz nebo též Hévízi-gyógytó[Hévízské lázeňské jezero]) je termální jezero ležící v Maďarsku na východním okraji města Hévízu. Leží v okrese Keszthely, v župě Zala. Žije tu zhruba 4 500 obyvatel.




S rozlohou 4,4 ha (44.000 m²) je to největší termální jezero v Evropě. Hloubka jezera je 38 m. Obrys jezera je přibližně oválný.

Voda v jezeře obsahuje kationty draslíku, sodíku, amoniaku, vápník a hořčík, anionty fluoru, chlóru, bromu, jódu, síry, hydrogenuhličitanový a síranoný aniont a organické sloučeniny. Díky přítomnosti radonu je mírně radioaktivní.

Lázně Hévíz

Lázeňství se zde provozuje od roku 1795. Tehdy byly postaveny první lázeňské budovy u jezera a zřízeno přírodní koupaliště. Lázeňská budova v podobě blízké dnešní byla postavena v roce 1911, rekonstruována byla v roce 1970. 3. března 1986 však její centrální část vyhořela. Obnova byla dokončena roku 1989. Poslední významná rekonstrukce a modernizace lázní se uskutečnila v letech 2000-2002.

Teplota vody v jezeře dosahuje v létě 33-35 °C a v zimě 24-26 °C, což umožňuje celoroční provoz lázní.

Léčivé účinky, léčebné kúry

Základem všech léčebných a terapeutických procedur je lázeňská kúra, avšak přitom je nutno vyzdvihnout samostatné léčebné terapie, jako jsou bahenní zábaly, věhlasné jsou zátěžová koupel, léčebná masáž a pitná kúra.

Doporučená délka lázeňské péče v Hévizu je 2 týdny, samozřejmě je možné využít podle potřeby kratší nebo i delší pobyt. Týdenní a delší hévízský tradiční lázeňský léčebný pobyt začíná odbornou lékařskou prohlídkou, teprv po ní následují procedury, vykonávané vynikajícími odborníky.

Mezi tradičními hévízskými lázeňskými procedurami nalezneme také mechanoterapii, balneoterapii a fyzioterapii které účinkují nejlépec komplexně. Účinnost hévízské lázeňské péče není jenom v momentálním zlepšení stavu ale zabrání obnovení bolestivosti po celé měsíce.

Indikace




Kontraindikace

Exit mobile version