Berekfürdő je obec s pouhými 1000 obyvateli, přesto je známá po celé Evropě kvůli svým termálním pramenům, vhodným pro léčbu revmatu a nervových nemocí. Nachází se v okrese Cumania, v blízkosti městečka Karcag.
Lázně navštíví ročně zhruba 300.000 lidí, rozkládají se na ploše cca 8 ha a nabízejí 9 termálních bazénů (z toho 2 jsou kryté), jeden je dětský, jeden je plavecký.

Termální voda s uhličitanem alkalického kovu a vodíku a jodu obsah je velmi účinná při léčení pohybového ústrojí (jako je skleróza páteře, kyčelního a kolenního kloubu), a může být také použita pro rehabilitační postupy po nehodách. Zkušenosti z několika desetiletí prokázaly účinnost termální vody s uhličitanem alkalického vodíku a obsahu jódu v léčení pohybového ústrojí ale (vzhledem k obsahu bromu a jodu), je také účinná při léčbě poruchy prokrvení a poruch nervového systému, stejně jako pro gynekologická onemocnění a rehabilitační procedury po nehodách.

Na území lázní se nachází také rozsáhlé přírodní jezero, s možností pronajmutí člunů nebo vodních kol. Je zde možnost kempování přímo na břehu jezera.