Termální lázně Lenti čekají na hosty toužící po odpočinku a rekreaci 5-ti venkovními (dětský, plavecký, zážitkový a léčebný) a jedním, napůl krytým, hydromasážním zážitkovým bazénem, dále 8 ha zeleně.
Největší bazén lázní má vodní plochu 1340 m2 a poskytuje jedinečné zážitky prostřednictvím divokého proudu vody, krční masážní sprchy, masážních vodních lehátek a 74 m dlouhé skluzavky tzv. Anakondy. Venkovní část – léčebný, plavecký dětský a cvičný bazén – je v provozu od 1. května do 28. září. (Zážitkový bazén se skluzavkou pak od 4. července do 31. srpna!)

Kryté lázně Lenti

V kryté části lázní o ploše téměř 3500 m2 je v provozu 5 bazénů (plavecký, léčebný, dětský a hydromasážní), saunový svět – a v něm finská, aroma- a infrasauna -, 630 m2 prostoru pro odpočinek s pohodlnými lehátky, oddělení léčby a též farma krásy. Teplota vody krytého plaveckého bazénu je 28°C, léčebného a hydromasážního bazénu je 38°C, dále teplota cvičného a dětského bazénu je 34°C.
Po celé Evropě známá voda v lázních Lenti je 40 000 letá léčivá voda s obsahem hydrogenkarbonátu sodíku, která je vhodná pro léčbu onemocnění pohybového aparátu a páteře (krku, zad, kříže) lumbago, kloubních zánětových potíží a opotřebení kloubů (ramen, loktů, rukou, kyčlí kolen a kotníků). Společně s využitím léčivé vody lze podstoupit i vhodné léčebné kúry, kterým však musí předcházet lékařské vyšetření.
Vstup do krytých lázní je zajištěn elektronickým turniketovým systémem (funguje s čipovými náramky). Čipové náramky rovněž otevírají/zavírají šatní skříňky.
V přijímacím prostoru se nachází také informační kancelář „Tourinform Iroda”.

Kryté lázně jsou celoročně otevřené!


Saunový svět

Sauny se nachází v krytých lázních Lenti zvlášť, v samostatné části. Saunový svět obsahuje dvě finské sauny, jednu aromatickou a jednu physiothermní infrasaunu. K saunám rovněž patří jak vnitřní, tak i venkovní prostor pro odpočinek, kde hosté mohou relaxovat na komfortních lehátkách.
Užívání sauny trénuje tělo, zesiluje imunitní systém a uvolňuje stres. Soustavné saunování má za následek hedvábnou pokožku, zpomaluje proces stárnutí, uklidňuje a občerstvuje tělo i duši.
Ke vstupu do saunového světa je nutné zakoupit zvláštní vstupenku, která stojí ve všední den 1 000 HUF, o víkendu 1 200 HUF, ovšem poskytuje možnost dvou vstupů za den, během času setrvání v lázních.

Sauny jsou otevřené denně mezi 9.00 – 21.00 hod.


Park energie

Park energie Svatého Jiří, který je na území lázní, činí termální lázně Lenti jedinečnými v Evropě, protože se nachází ve styčném bodě dobročinných energetických linií, kde hosté mohou společným vlivem léčivé vody a zvláštního energetického místa lépe odpočívat, nabíjet se a zotavovat.
Tento typ zemského záření – tzv. linie Svatého Jiří – nazývali ve východních kulturách dračími proudy. V dávných časech a kulturách tyto linie, „nervové proudy” Země považovali za svaté. Ve styčných bodech takových linií se stavěli sakrální místa jako např. Stonehenge, Lourdes, Fatima, Machu Picchu, egyptské pyramidy nebo kostely ve věku Árpáda.
Na území lázní Lenti byla objevena zemská záření v roce 2002. Zde se nachází několik styčných bodů záření, které je součástí energetické sítě Země. Přírodní léčitelé, kteří jsou zběhlí v bioenergetice, pokládají veškerá onemocnění za následek nedostatku energie. Záření na území Parku energie napraví tento stav energetického deficitu. Působí na celý organizmus a harmonizují proudění energie. Napomáhají základním funkcím a zahájení obnovení tělesné a duševní rovnováhy. V Parku energie Svatého Jiří je vhodné strávit při každé příležitosti 1-2 hodiny. Vydlážděná část v parku ukazuje směr linií Svatého Jiří a „kolíky” značí styčné body těchto linií, kde je zemské záření nejsilnější. Na těchto místech se doporučuje strávit 20-30 minut. Tento čas lze kombinovat s odpočinkem, menší procházkou nebo pohybem.

Park energie Svatého Jiří lze navštívit po celý rok!

OTEVÍRACÍ DOBA:

Denně: 9:00 – 20:00

KONTAKTY:

E-mail: furdo@lenti.hu Tel.: +36 (92) 351 320
Ubytování: szallas@lentifurdo.hu Tel.: +36 (92)/351 368
Cím: 8960 Lenti, Táncsics Mihály út 2/a