Vítejte v srdci lázeňského ráje – v Maďarsku – zemi, kde se historie setkává s moderní pojetím relaxace.  Náš výběr nejlepších termálních lázní v Maďarsku je nejen o termální léčivé vodě, ale o unikátním spojení tradice a moderny.

Připravte se na relaxaci, dobrodružství a nezapomenutelné zážitky v této lázeňské oáze, kde každý bazén je bránou do světa klidu a revitalizace. 

  1. Gellért termální lázně (Budapešť): Gellért lázně jsou jedny z nejznámějších v Budapešti, nabízející luxusní termální koupele s historickým pozadím a nádhernou architekturou. Kromě klasických termálních koupelí nabízí Gellért i širokou škálu wellness procedur, jako jsou masáže, obličejové masky a saunové rituály. Pro milovníky historie je prohlídka samotného historického komplexu skvělým doplňkem relaxace, protože lázně mají bohatou historii sahající až do 19. století.
  2. Széchenyi termální lázně (Budapešť): Széchenyi jsou největší termální lázně v Evropě, s více než 20 bazény a terapeutickými procedurami, které lákají návštěvníky z celého světa. Széchenyi lázně jsou jedním z nejživějších míst v Budapešti, přitahující návštěvníky všech věkových kategorií. Výjimečné pro svou architekturu z doby na přelomu 19. a 20. století lákají návštěvníky do impozantních prostor s více než 20 bazény, včetně těch venkovních s pitoreskním výhledem na park. Széchenyi je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít společenskou atmosféru maďarských lázní.
  3. Hévízské termální jezero: Hévízské jezero je přírodní poklad, který láká návštěvníky svými léčivými vodami a jedinečným prostředím. Jde o největší termální jezero na světě s konstantní teplotou vody, což umožňuje návštěvníkům plavat a relaxovat po celý rok. Léčivé bahno na dně jezera má prokázané terapeutické účinky, což láká milovníky wellness z celého světa. Jezero je poměrně hluboké, ale pro návštěvníky jsou zde po okrajích v přiměřené hloubce umístěné kovové síťové konstrukce, na kterých můžete v pohodě stát.
  4. Egerské termální lázně: Egerské lázně jsou skvělým místem pro odpočinek a regeneraci, známé svými termálními prameny a historickým charakterem. Lázně se nacházejí v malebném městě Eger, které je známé svou typickou architekturou a rozsáhlými vinicemi. Termální vody zde mají blahodárný vliv na klouby a pohybový aparát. Návštěvníci mohou také využívat moderních wellness zařízení v lázních, včetně saun, masáží a kosmetických procedur. Po relaxačním dni v lázních mohou prozkoumávat malebné uličky Egeru a ochutnávat místní speciality, jako je slavné víno Egri Bikavér.
  5. Debrecínské termální lázně: Nachází se v historickém městě Debrecín a nabízí moderní lázeňský komplex s několika bazény různých teplot. Lázně jsou známé svými léčivými vodami, které mají pozitivní vliv na kůži a dýchací cesty. Pro návštěvníky, kteří hledají aktivní odpočinek, lázně poskytují sportovní zařízení a wellness programy. Debrecín jako takový pak láká historickými památkami, jako je Katedrála svatého Petra, a nabízí pestrý kulturní život.
  6. Zalakaros termální lázně: Malé městečko Zalakaros je známé díky svým termálním lázním, které poskytují relaxaci a regeneraci. Kromě klasických termálních bazénů zde mohou návštěvníci zažít i unikátní saunové rituály a odpočinout si ve venkovních bazénech s výhledem na okolní krajinu.
  7. Bükfürdő termální lázně: Bükfürdő je jedním z nejznámějších lázeňských míst v Maďarsku, proslulý svými termálními prameny a rozsáhlým wellness komplexem. Návštěvníci zde mohou relaxovat v různých bazénech s léčivou vodou, vyzkoušet si saunové rituály a podstoupit tradiční lázeňské procedury. Lázně jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro rodiny.
  8. Zámek Gyula s termálními lázněmi: Zámek Gyula je nejen historickou památkou, ale také lázeňským komplexem, který kombinuje krásu starobylé architektury s moderními termálními procedurami. Návštěvníci zde mohou relaxovat v bazénech a vychutnávat si pohodu ve wellness centru.
  9. Tapolca termální jezero: Tapolca termální jezero je unikátním místem, kde návštěvníci mohou zažít teplou koupel v přírodním jezeře obklopeném malebným prostředím. Lázeňský komplex nabízí nejen relaxaci v termální vodě, ale také wellness procedury a saunový svět.
  10. Miskolctapolcai barlangfürdő: Miskolctapolcai barlangfürdő, neboli lázně v jeskyni, představují jedinečný lázeňský zážitek, kde návštěvníci mohou relaxovat ve vytesaných bazénech v jeskynním prostředí. Teplé prameny, podzemní prostory a atmosféra jeskyní poskytují relaxační a regenerační zážitek.